2 Temmuz 2014 Çarşamba

Ulubey MYO’da İki Yeni Bölüm Heyecanı

Yüksekokulumuz, Yükseköğretim Kurulu’nun açılmasına onay verdiği iki bölüme birlikte aktif bölüm sayısını beşe yükseltti. 2014-2015 akademik yılında öğrenime başlanacak olan Bankacılık ve Sigortacılık Programı ile Basın ve Yayıncılık Programı’na öğrenci kaydının yapılmasıyla, yüksekokulumuzun öğrenci sayısının da 350’ye ulaşması bekleniyor.
Yükseköğretim Kurulu’nun geçen hafta aldığı kararla, Ulubey Meslek Yüksekokulu’nda iki yeni bölümün daha açılması kesinleşti. Özel ve kamu bankaları ile sigortacılık ve reasürans şirketlerinin ara eleman ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak açılan Bankacılık ve Sigortacılık Programı’nın öğrenci kontenjanı 40 olarak belirlenirken; hızla gelişen ve büyüyen medya sektöründe kalifiye ara eleman ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak açılan Basın ve Yayıncılık Programı’nın öğrenci kontenjanı da yine 40 olarak belirlendi.
Yeni açılacak olan iki programla birlikte Ulubey Meslek Yüksekokulu’ndaki aktif program sayısı 5’e çıkarken, 250 olan mevcut öğrenci sayısının da önümüzdeki akademik yılda 350’ye ulaşması bekleniyor. Her iki programa da YGS’den 180 puan barajını geçen öğrenciler ile ilgili ortaöğretim kurumlarından mezun olan öğrenciler kayıt hakkı kazanacaklar.
Konuyla ilgili açıklama yapan Ulubey Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zekai Tarakçı, meslek yüksekokullarının özellikle istihdamı yüksek olan sektörlerdeki kalifiye ara eleman ihtiyacının karşılanması için nitelikli bir öğrenim sunduğunu belirterek, “Yüksekokulumuz mevcut şartları zorlayarak iki yeni programı daha açmak için gerekli izni aldı. Açılacak olan her iki program da hızla büyüyen ve gelişen sektörlere yöneliktir. Buradan mezun olacak öğrencilerimiz mesleklerine bir adım önde başlamalarının yanı sıra, öğrenim fırsatlarından yararlanarak fakültelere geçiş yapma imkânına da sahip olacaklar. Öğrenci sayımızın artması, Ulubey ilçemizin ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda gelişmesine de ivme kazandıracaktır. Dolayısıyla ilçemizde öğrencilere yönelik hizmet kalitesinin ve çeşitliliğinin artmasını umut ediyoruz.” dedi.
Ordu Üniversitesi Ulubey Meslek Yüksekokulu’nda halen Gıda Teknolojisi Programı, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı ile Laborant ve Veteriner Sağlık Programında 250 öğrenciye öğrenim veriliyor.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder